Bez kategorii

Kokon niemowlęcy – idealne rozwiązanie na sesję zdjęciową

Kokon dla niemowlaka

Przyjście na świat dziecka to dla rodziców niesamowity, a zarazem jedyny w swoim rodzaju moment w życiu. Aby utrwalić wspomnienia o tym niezwykłym okresie, warto jak najwcześniej pokusić się o sesję zdjęciową ? własną lub profesjonalną ? upamiętniającą pierwsze chwile maluszka. Stworzone z należytą starannością fotografie będą nie tylko cieszyć oczy mamy i taty, ale w odpowiednim czasie staną się także bezcenną pamiątką dla samego dziecka. Choć sesja zdjęciowa z niemowlęciem nie wydaje się wymagającym przedsięwzięciem, rodzice przeżywają ogromny stres, pragnąc dopiąć wszystko (w przenośni i całkiem dosłownie) na ostatni guzik. Oczywiście należy pamiętać, że znalezienie odpowiedniego fotografa to już połowa sukcesu, natomiast drugą, nie mniej istotną sprawą jest przygotowanie odpowiedniej oprawy, w tym zaopatrzenie się w urocze, przyjazne dla maluszka akcesoria.

Wybór miejsca sesji a zapewnienie dziecku wygod

Zanim dojdzie do sesji zdjęciowej, ważną kwestią pozostaje wybór miejsca jej wykonania. Zwykle sesje przeprowadza się w dobrze oświetlonym, pozwalającym na zrealizowanie ciekawych aranżacji studio, choć obecnie wielu fotografów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i ze względów bezpieczeństwa oferuje swoje usługi bezpośrednio w domach. Dużą popularnością cieszą się również sesje plenerowe ? wszak naturalne wiosenne światło potrafi stworzyć przepiękne kadry, a znów jesienna paleta barw sprawdzi się doskonale jako malownicze tło. Niezależnie jednak od miejsca, w jakim zostanie przeprowadzona sesja, warto zadbać o to, aby nasz mały model czuł się bezpiecznie i komfortowo. Idealnie w tym celu sprawdzą się oferowane przez sklep Makaszka akcesoria pościelowe na czele z kokonem niemowlęcym ? tworzy on łatwe do przenoszenia, a zarazem przytulne miejsce do odpoczynku, dzięki któremu maluszek będzie się czuł swobodnie w każdej lokalizacji.

Kokon niemowlęcy jako idealny element kompozycji zdjęć

Chcąc zrobić niemowlęciu jak najładniejsze zdjęcia, wcale nie trzeba zaopatrywać się w masę wymyślnych rekwizytów. W tym przypadku doskonale sprawdza się zasada ?mniej znaczy więcej?, zwłaszcza że w centrum uwagi powinno znajdować się dziecko, a nie dodatki. Jedyne, czego tak naprawdę potrzeba, to czegoś do ułożenia dziecka w bezpiecznej, względnie nieruchomej pozycji. Nasze kokony niemowlęce nie tylko spełniają tę funkcję, ale wyróżniają się także pastelowymi kolorami oraz stylowymi, nienarzucającymi się wzorami ? królują delikatne motywy roślinne, ale znajdą się też modele z rzucikiem w kwiatki czy ślady kocich łapek ? na których tle każdy maluszek będzie prezentował się nad wyraz fotogenicznie. Niewątpliwą zaletą kokonu niemowlęcego jest także możliwość używania go podczas sesji odbywającej się w absolutnie każdych warunkach: nie tylko w łóżeczku czy na materacu w sypialni rodziców, ale także na kanapie, podłodze, trawniku czy nawet w wózku.