Kolekcje

Kolekcje wzornicze powstają w oparciu o obserwacje i wspomnienia z podróży, tych dalekich i zupełnie najbliższych spacerów po łące czy lesie. Fascynuje nas to, jak bardzo harmonijny i kojący jest naturalny krajobraz pomimo bogactwa i złożoności motywów, tekstur i barw a właściwie dzięki nim!Tej niezwykłej harmonii szukamy tworząc nasze kolekcje. Kształty roślin i zwierząt podpatrujemy w świecie przyrody, często ucząc się przy okazji o ich wyjątkowych właściwościach. Malujemy je ręcznie, farbami na papierze, obserwując tekstury powstające z unikalnego połączenia pigmentów i wody, uzyskując miękkość konturów, tak bardzo naturalną w odbiorze. Składając finalną kompozycję dbamy, by była kojąca, przyjemna dla oka i pełna drobnych niespodzianek.

Makaszka Kolekcje

Z okacji 10 lecia istnienia Makaszki stworzyliśmy jubileuszową kolekcję, która łączy najlepsze wzorowe wspomnienia z ostatnich lat. To sentymentalna podróż przez naszą historię, w słodkich, lekkich, romantycznych barwach.

Kosmonauci, kosmici, statki kosmiczne, planety, gwiazdy i galaktyki w tej kolekcji odnajdziesz wszystkie wspaniałości kosmosu!

Jesienne kwiaty i dojrzałe owoce cieszą oczy okazałością i obfitością. Zebrane w bukietowe kompozycje przypominają barokowe obrazy: pełne piękna, przepychu, tajemniczości. Zaproś jesienne skarby do swojego domu z naszą malarską kolekcją.

Co widzisz? Leśne grzyby czy morskie rozgwiazdy? Podwodne glony czy nadrzewne porosty? Gałązki czy jeżowce? Świat natury wciąż jest dla nas tajemnicą, ale jedno jest pewne: jego harmonia nas zachwyca!

Radość, lekkość i beztroska – idzie lato! A wraz z nim czas na pikniki, relaks, szukanie kształtów obłoczków na niebie, lody, gofry i kolorowe posypki, plaża, śmiech. Daj się uwieść naszej najnowszej kolekcji.

Kolekcja delikatna i lekka jak mgiełka, przywołująca na myśl błogość letnich, spokojnych dni.Kolekcja delikatna i lekka jak mgiełka, przywołująca na myśl błogość letnich, spokojnych dni.

Poczuj z nami smak lata! Soczyste czereśnie, brzoskwinie prosto z drzewa i kwaśne cytryny w klasycznej bogatej odsłonie. Smacznego!

Wsi spokojna, wsi wesoła…? tematem naszej najnowszej kolekcji! Szczęśliwe zwierzęta i ptaki domowe, dom z płotem, pola, łąki, drzewa, stawy… niech was zachęcą do wspólnej zabawy!

Ochra, cynober, malachit… jak magicznie brzmią nazwy minerałów, z których od wieków pozyskiwano pigmenty! Zachwycają nas na paletach malarzy i na zboczach kolorowych gór. Nas zainspirowały nas do stworzenia malarskiej kolekcji, którą z pewnością pokochacie!

Tą kolekcją zapraszamy Was do naszego ogrodu marzeń, gdzie wśród kwitnących kwiatów tańczą kolorowe motyle. To idealna kolekcja dla każdej romantyczki!

Pośród kwiatów i traw, odkryliśmy świat niezwykłych istotek. Małe skrzydlate wróżki przyleciały na lato do naszych ogrodów, a my gościmy je na Makaszkowych produktach z wielką radością!

Kolekcja celebrująca piękno i różnorodność świata ptaków, inspirowana bogactwem ilustracji atlasów ornitologicznych.

Inspirowana lasem, gdzie wśród krzewów i drzew przemykają dzikie zwierzęta i ptaki. Nazwiesz je wszystkie?

Gorący klimat Afryki, jej charakterystyczna roślinność i zwierzęta na czele z królem – lwem.

Kolekcja dedykowana małym odkrywcom, poszukiwaczom skarbów i pirackich tajemnic. Morskie potwory, zaginione wioski i skrzynie pełne złota! Czas na przygodę! Ahoj!

Jasna wersja naszego meksykańskiego wzoru, inspirowana słońcem i pustynnym piaskiem.

Kolekcja inspirowana spacerami o świcie po łąkach. Tu owady bzyczą pośród mgieł, a wilgotne kwiatki lśnią pod stopami.

Ukochane przez wszystkie dzieci – koty, kotki, kociaki! Ta kolekcja przedstawia mruczących członków naszej makaszkowej rodziny oraz ulubieńców naszych przyjaciół. A może znajdziesz tu też swojego kotka?