Bez kategorii

5 powodów, by zainwestować w kocyk do fotelika

Makaszka Kocyk Do Fotelika 33

Kocyk do fotelika zwany także otulaczem to rozwiązanie stworzone z myślą o jak najwyższym komforcie i bezpieczeństwie dziecka podczas podróży. Popularność tego gadżetu stale rośnie ? nietrudno się temu dziwić, ponieważ wśród jego wielu zalet ciężko jest znaleźć jakiekolwiek wady. Przez co kocyki do fotelika powoli stają się podstawowym elementem wyprawki jesienno-zimowej. Poniżej przedstawiamy korzyści, jakie płyną z ich zastosowania.

Bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy samochodem

Według zaleceń producentów fotelików, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy, pasy bezpieczeństwa muszą ciasno przylegać do jego ciała. W związku z tym przed podróżą konieczne jest zdjęcie odzieży wierzchniej, która uniemożliwia prawidłowe zapięcie pasów. Co ważne, w trakcie wypadku lub gwałtownego hamowania materiał kurtki traci swoją objętość, pozostawiając duży luz między ciałem a pasami, co może spowodować wyślizgnięcie się dziecka z fotelika. Natomiast otulacz do fotelika wyposażony jest w specjalne otwory na pasy bezpieczeństwa ? dzięki temu możesz prawidłowo zapiąć dziecko w foteliku, jednocześnie zapewniając mu najwyższy poziom komfortu cieplnego.

Maksymalny komfort maluszka podczas podróży

Kocyk do fotelika wykonywany jest z mięciutkich i puszystych materiałów, których faktura sprawia, że maluszek czuje się komfortowo ? nic nie drażni jego ciała oraz nie zakłóca słodkiego snu. Co więcej, otulacze do fotelików są niezwykle ciepłe oraz umożliwiają całkowite okrycie dziecka, dzięki czemu nie trzeba ubierać maluszka w gruby i niewygodny kombinezon, szalik, czapkę oraz rękawiczki ? wystarczy jeden kocyk velvet z kapturkiem, który skutecznie ogranicza ryzyko wychłodzenia oraz przegrzania delikatnego organizmu niemowlaka. Ponadto kocyki do fotelika wykonywane są z materiałów posiadających certyfikat Oeko-Tex 100, który potwierdza ich właściwości hipoalergiczne.

Wygodne i bezproblemowe użytkowanie

Ciągłe przebieranie maluszka jest bardzo męczące oraz stresujące dla rodziców ? nie dość, że istnieje ryzyko wychłodzenia lub przegrzania dziecka to jeszcze płaczący i wiercący się niemowlak nie ułatwia tego zadania. Z kolei kocyk zamontowany w foteliku pozwala uniknąć problemów podczas zmiany ubranek ? wystarczy otulić maluszka kocykiem, zapiąć rzep zabezpieczający przed odkryciem i cieszyć się spokojną podróżą.

Uniwersalny charakter i wiele zastosowań

Otulacz do fotelika pasuje także do wózków i nosidełek. Ponadto bardzo dobrze sprawdzi się również w domu jako okrycie do łóżeczka, mata do zabawy, podkładka do przewijania, kocyk do otulenia po kąpieli lub jako śpiworek. Możliwości jest bardzo dużo, wszystko zależy od aktualnych potrzeb dziecka i od Twojej wyobraźni.

Ograniczenie wydatków

Otulacze do fotelików są zaprojektowane tak, aby nie było konieczne kupowanie nowego kocyka co parę miesięcy ? z powodzeniem wystarczy jeden od narodzin do pierwszego roku dziecka. Dodatkowo wyżej wspomniany uniwersalny charakter kocyka pozwala zaoszczędzić na kupnie zimowych ubranek i innych gadżetów dla maluszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *