Bez kategorii

Akcesoria dla małego pasażera. Jak zapewnić dziecku komfort w czasie podróży?

Makaszka Kocyk do fotelika 50

Każdy rodzic wie, jak trudne są pierwsze podróże z maluchem. Jednym z najważniejszych aspektów wyjazdu jest zapewnienie dziecku odpowiedniego komfortu podczas podróży. Kilka akcesoriów oraz kilka drobnych zmian mogą sprawić, że cała podróż stanie się znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Fotelik samochodowy

Najważniejszym akcesorium podczas jazdy samochodem z dzieckiem jest fotelik samochodowy. Musi być dostosowany do wagi i wieku dziecka. Wybierając fotelik powinno kierować się uwagę na to, czy posiada odpowiednią kategorię wagową oraz regulację skrętu ? powinna ona zostać dobrana indywidualnie do potrzeb dziecka, aby zapewnić mu maksymalny komfort.

Ekran i zabawki

Podczas długiej jazdy, ważne jest, aby dziecko miało czym się zająć. W tym celu przyda się tablet lub ekran, który będzie wykorzystywany wyłącznie do rozrywki podczas jazdy. Na rynku dostępne są również specjalne uchwyty do takich urządzeń, które można zamocować np. na zagłówkach foteli przednich, dzięki czemu dziecko ma zapewniony lepszy komfort w czasie oglądania ulubionego filmu czy grania w gry. Dodatkowo warto pomyśleć o zabawkach ? najlepiej dobrane do wieku dziecka, umiejscowione w dogodny sposób, np. w specjalnej torbie lub siatce zawieszonej na tylnej kanapie samochodu.

Koc i poduszka

Na dłuższe trasy konieczne mogą okazać się dodatkowe elementy poprawiające komfort podróży dziecka. Warto zaopatrzyć się w kocyk do fotelika, który pozwoli chronić dziecko przed chłodem i zapewni ciepło w czasie zimowych wyjazdów. Ponadto zawsze warto mieć poduszkę ? maluch może dzięki niej wygodnie przymknąć oczy na chwilę snu podczas długiej jazdy samochodem. Zmniejszy to ryzyko wystąpienia bólu szyi spowodowanego nieodpowiednią pozycją siedzenia oraz poprawi jakość odpoczynku.