Bez kategorii

Czy warto mieć śpiworek w spacerówce również latem?

śpiworek

Śpiworki dla dzieci są szczególnie polecane podczas chłodnych miesięcy w roku ? późną jesienią, zimą oraz wczesną wiosną. Skutecznie ogrzewają maluszka, zapewniając mu komfort cieplny i chroniąc przed deszczem, śniegiem, a także wiatrem. Czy jednak warto mieć go przy sobie też latem? Jak zadbać o komfort pociechy w czasie spacerów?

Obowiązkowe wyposażenie wózka latem

Zimowy śpiworek do spacerówki, choć świetnie odgrywa swoją rolę podczas chłodnych miesięcy, prawdopodobnie nie przyda się latem. W czasie ciepłych dni może bowiem doprowadzić do przegrzania maluszka. Jeżeli jednak wybieramy się na spacer w chłodniejszy wiosenny lub jesienny wieczór i chcemy zadbać o ciepło dziecka, możemy postawić na nieco cieńsze śpiworki, które zapewnią dziecku komfort.

Latem, zamiast inwestować w śpiworek, możemy zdecydować się na zakup specjalnej wkładki do wózka, zwiększającej wygodę dziecka. Miękka pianka umożliwia odparowanie wilgoci, a także pozytywnie wpływa na regulację temperatury ciała maluszka, więc nie musimy obawiać się, że dojdzie do przegrzania ciepła. Dzięki temu, że wkładka idealnie dopasowuje się do ciała pociechy, zapewnia mu komfort, nawet podczas długich spacerów w wózku. Polecana jest przede wszystkim dla dzieci, u których występuje wzmożone napięcie mięśniowe.

Gdzie szukać akcesoriów potrzebnych na spacerach z maluszkiem?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że inwestujemy w sprawdzone produkty wykonane z trwałych i delikatnych dla skóry dziecka materiałów, powinniśmy wybierać te dostępne w ofercie renomowanych sklepów. Warto także podkreślić, że tego rodzaju firmy są prowadzone przez pasjonatów, którzy pomogą w doborze produktów dopasowanych do potrzeb konkretnego dziecka oraz jego rodziców, co zapewni im komfort oraz zadba o uśmiech na ich twarzach.