Bez kategorii

Czym są mufki do wózka i dlaczego warto je mieć?

mufka

Przygotowując się do spaceru z dzieckiem w wózku, rodzic skupia się na komforcie maluszka. Jest to zachowanie zupełnie zrozumiałe, jednak należy pamiętać, że zimą taka eskapada może być szczególnie wymagająca dla? samego dorosłego. Niezależnie bowiem od panującej pogody, wózek trzeba pchać, a pchając, trzeba mieć go za co trzymać.

Oczywiście można w takim przypadku założyć wełniane rękawiczki, jednak wózek potrafi się wtedy wyślizgiwać, a w razie potrzeby zrobienia czegoś przy maluszku ? poprawienia kocyka, podania smoczka, wytarcia noska itp. ? każdorazowo trzeba je zdjąć i ponownie założyć. Co gorsza, przy tego typu sytuacjach łatwo o zgubienie rękawiczek, co będzie skutkować narażeniem dłoni na wychłodzenie czy nawet odmrożenie. Warto też podkreślić, że przemarzniętymi rękami trudno robić cokolwiek przy dziecku. Aby zatem zapewnić mu bezpieczeństwo, trzeba także pamiętać o sobie i zaopatrzyć się w znacznie wygodniejszą w użytkowaniu mufkę do wózka.

Na co zwrócić uwagę, wybierając mufkę do wózka?

Mufka ma postać dużej, pozbawionej ściągacza rękawicy, którą przypina się bezpośrednio do drążka wózka. Najczęściej występuje w formie łączonej, czyli umożliwiającej włożenie dwóch dłoni w jeden pokrowiec. W ten sposób pozwala ona na swobodne poruszanie rękami oraz szybkie ich wyciąganie, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Dobrej jakości mufka do wózka powinna być co najmniej dwuwarstwowa ? wewnętrzna strona powinna być wykonana z miękkiego, przyjaznego dłoniom materiału (np. velvetu), natomiast z zewnątrz musi znajdować się wodoodporna tkanina, w przeciwnym razie szybko zmoczą ją opady deszczu lub śniegu. Mufki do wózków oferowane przez nasz sklep zostały wypełnione antyalergiczną, silikonową włókniną gwarantującą dłoniom komfort termiczny, a wykończono je wysokiej jakości futerkiem, które nie tylko podnosi ich walory cieplne, ale i estetyczne. Dodatkową zaletą jest obecność wygodnej kieszonki na drobiazgi, które mogą się przydać podczas długiego spaceru.

Czemu warto korzystać z mufki do wózka?

Niewątpliwym atutem mufek do wózków jest możliwość korzystania z nich w dowolnym momencie w roku ? czyli nie tylko zimą, ale też jesienią bądź wiosną w czasie niepogody ? a gdy nie są potrzebne, z łatwością da się je zdjąć i schować do torby. Mufki można też spokojnie prać w pralce, choć należy pamiętać o wcześniejszym odpięciu futerka. Z pewnością przypadną do gustu wszystkim rodzicom, którzy lubią otaczać się uroczymi, unikatowymi przedmiotami lub chcą sprawić swoim przyjaciołom niebanalny prezent. Nie dość, że mufki do wózków znajdujące się w ofercie naszego sklepu są dostępne w wielu niezwykle estetycznych, uniwersalnych wzorach, to jeszcze pozwalają skompletować jednolity ?zestaw wózeczkowy? wraz z innymi produktami marki Makaszka, takimi jak m.in. wkładki, osłonki na pałąk, ochraniacze na pasy, kocyki, śpiworki, a nawet dziecięce ubranka.