Bez kategorii

Jak często prać kocyk i poduszkę do wózka?

Makaszka Kocyk VELVET Niemowlaka 54 E1643374444182

Dbając o bezpieczeństwo i komfort dziecka, które niedawno przyszło na świat, zwracamy dużą uwagę na higienę. Chodzi tu zarówno o czystość jego ciała, jak i czystość przedmiotów, z jakimi styka się na co dzień. A wśród przedmiotów, z którymi dziecko najczęściej ma do czynienia, są z pewności kocyk i poduszka znajdujące się w wózku. To one chronią przed zimnem i gwarantują wygodę podczas spacerów i drzemek na świeżym powietrzu.

Zacznijmy od przypomnienia, że pierwsze pranie kocyka i poduszki dla dziecka powinno odbyć się jeszcze przed pierwszym użyciem. A jak często prać je później? Niekoniecznie tak często jak dziecięcą pościel, którą pierzemy zwykle dwa razy w tygodniu. W przypadku kocyka i poduszki używanych w wózku wystarczyć powinno pranie ich raz na dwa tygodnie.

Oczywiście nie jest to żelazna reguła. Jeżeli kocyk albo poduszka zabrudzą się, wypierzemy je, nawet jeśli ledwie co wysuszyliśmy je po ostatnim praniu. Jeśli natomiast rzeczy te nie były przez jakiś czas wykorzystywane zbyt intensywnie lub nawet wcale, z zaplanowanym praniem możemy wstrzymać się kilka dni.

Pamiętajmy, tylko aby poduszki i kocyki prać zgodnie z zaleceniami producenta. W ten sposób zadbamy, aby nasze dziecko cieszyło się ich miękkością, a my ? dobrym stanem wizualnym. Wiele zależy od materiału, z którego wykonano te rzeczy. Bambusowych kocyków lepiej nie wrzucać do pralki, tylko wyprać je ręcznie ? robiąc to delikatnie i w niezbyt gorącej wodzie, żeby uniknąć zmechaceń. Kocyki bawełniane możemy umieszczać w pralce już bez obaw, pamiętając jednak, aby temperatura wody nie przekraczała 30 stopni. Wełniany kocyk, który wyciągniemy z szafy w chłodniejsze dni, możemy wyprać ręcznie albo w pralce ? ale w tym drugim przypadku koniecznie skorzystajmy z programu do prania wełny. Niezależnie od tego, z czego wykonano kocyki i poduszki, do ich prania używajmy wyłącznie środków dedykowanych małym dzieciom. Unikamy natomiast wybielaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *