Bez kategorii

Jak dbać o bambusowe otulacze?

Makaszka Maly Otulacz Bambusowy 183

Bambus to surowiec o wielu cennych właściwościach. Sprawia to, że znajduje on zastosowanie w różnych branżach. Z bambusa da się chociażby produkować akcesoria służące do wystroju wnętrz, takie jak podkładki pod talerze. Można z niego wytwarzać również tkaniny. I to nie byle jakie, tylko specjalne.

 

Jakie zalety mają otulacze dla dzieci z tkanin bambusowych?

Największą zaletą tkanin bambusowych jest oczywiście ich naturalność. Przekłada się ona na liczne pozytywne cechy, takie jak miękkość, przewiewność oraz oczywiście przyjemna dla skóry faktura. Tkanina bambusowa jest również zdrowa. Nie powoduje podrażnień czy uczuleń. Wszystko to sprawia, że idealnie nadaje się na akcesoria dla dzieci. Tym, co może być produkowane z tkaniny bambusowej z myślą o maluchach, są chociażby otulacze.

Otulacze to produkty służące do ciasnego owijania dzieci. Mają one za zadanie zapewnić zarówno ciepło, jak i ochronę przed urazami, i komfort, który sprzyja chociażby spokojnemu snowi. Tkanina bambusowa, z której produkuje się otulacze, jest oczywiście delikatnym materiałem i właśnie dlatego nadaje się ona dla dzieci. Jednakże z tego samego powodu może być podatna na zużycie. Dlatego też jeżeli posiada się otulacz z tkaniny bambusowej, należy o niego odpowiednio dbać.

W wyniku użytkowania, częstego prania i wystawiania na działanie promieni słonecznych produkty bambusowe mogą się pilingować, czyli kulkować. Aby usunąć zmechacone włókna należy użyć golarki do odzieży i dalej cieszyć się delikatnością bambusa. Co jeszcze można robić, żeby zatroszczyć się o stan bambusowego otulacza? Oto kilka najważniejszych przykładów:

  • prać otulacze w niskiej temperaturze, na delikatnym programie,
  • prać z podobnymi, równie delikatnymi materiałami,
  • prasować z dużą ilością pary,
  • nie wybielać,
  • czyścić, przecierając jedynie szmatką nasączoną wodą, bez dodatku detergentów,
  • nie trzymać otulacza w zbyt wilgotnych pomieszczeniach.

Jeżeli trzymamy się wyżej wymienionych zasad, możemy w znaczny sposób przyczynić się do przedłużenia czasu przydatności bambusowego otulacza. Dzięki temu akcesorium będzie lepiej służyć naszemu maluchowi i zapewniać wszystko co niezbędne małemu dziecku ? ciepło, bezpieczeństwo oraz naturalnie komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *