Bez kategorii

Chusta z daszkiem – letni must have dla Twojego maluszka

Makaszka BAMBOO Chustka Z Daszkiem 30

Przebywanie na zewnątrz jest oczywiście niezbędne, aby maluszek rozwijał się prawidłowo. Jednak zwłaszcza latem, trzeba w sposób szczególny chronić go przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Doskonale sprawdzi się do tego celu chusta z daszkiem, która ma wiele praktycznych zalet. Jakich dokładnie?

 

Chusta z daszkiem, czyli dlaczego należy chronić głowę dziecka?

Wysoka temperatura, a także nadmierna ekspozycja na słońce wcale nie sprzyjają delikatnej skórze dzieci. Kluczem jest także zabezpieczenie główki, aby nie doszło do niebezpiecznego przegrzania. Doskonale sprawdzi się do tego celu chustka z daszkiem, która ma tę zaletę, że chroni nie tylko głowę, ale zabezpiecza również oczy oraz twarz dziecka.

Jest to niezwykle ważne, bowiem na twarzy bardzo często tworzą się potówki oraz podrażnienia spowodowane właśnie nadmierną ekspozycją na słońce. Można ich jednak łatwo uniknąć, dzięki odpowiedniej czapce na lato, która w praktyce jest obowiązkowym akcesorium na tę porę roku.

 

Bezpieczne okrycie dla maluszka

Wiemy już, że okrycie głowy jest absolutnie niezbędne latem, gdy słońce jest wysoko na horyzoncie. Nie może być to jednak akcesorium wykonane z przypadkowych tworzyw takich jak choćby sztuczny i nieoddychający poliester. Najlepszą alternatywą jest w praktyce bambus, który ma właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, a także antyalergiczne. Dodatkowo pozwala skórze oddychać, a także w pewnym stopniu sam się sterylizuje, co jest niemniej ważne, aby nie potęgować rozwijania się bakterii.

Jest to więc jedna z najbezpieczniejszych tkanin dla maluszków i warto szukać chust oraz czapeczek wykonanych właśnie z tego materiału. Mamy go oczywiście również w naszym sklepie, w wielu wariantach kolorystycznych oraz z naprawdę pięknymi nadrukami.

Jak widać chustka posiadająca daszek to must have na lato, jeśli chodzi o akcesoria, które koniecznie trzeba kupić dla maluszka. Jeśli poszukujesz tego typu dodatków, zachęcamy Cię do sprawdzenia oferty naszego sklepu i życzymy udanych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *