Czy kocyk bambusowy będzie odpowiedni dla dziecka z alergią?

Narodziny dziecka są wydarzeniem, które zmienia diametralnie podejście rodziców do kwestii bezpieczeństwa, nawet w kwestii wyboru tkanin, z których wykonana jest niemowlęca wyprawka. Stajemy się bardziej świadomi zagrożeń związanych m.in. z alergizującym działaniem chemicznych barwników i szkodliwością sztucznych włókien. Wyjaśniamy, czy kocyk bambusowy jest dobrym wyborem dla małego alergika oraz dzieci narażonych na rozwój alergii.

 

Bambus ? naturalny surowiec do produkcji tkanin

Skóra niemowląt i małych dzieci jest szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia. Już na początkowym etapie życia malucha mogą zostać zdiagnozowane alergie skórne oraz wziewne i pokarmowe, co utrudnia wybór właściwych akcesoriów dla naszej pociechy. Włókno bambusowe to włókno o naturalnym pochodzeniu, które nie podrażnia skóry oraz nie przyczynia się do rozwoju alergii. Tkaniny bambusowe stają się coraz bardziej popularną alternatywą dla bawełny, która gwarantuje równie duży komfort i bezpieczeństwo niemowląt oraz dzieci w różnym wieku.

 

Czy kocyk bambusowy jest bezpieczny dla małego alergika?

Kocyk bambusowy to doskonały wybór dla dzieci z alergią, maluchów zagrożonych rozwojem alergii, a także niemowląt i małych dzieci, których skórę chcemy otoczyć szczególną ochroną. Włókno bambusowe nie uczula, ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, a także cechuje się wyjątkową higroskopijnością i doskonale przepuszcza powietrze, więc zapewnia skórze optymalną temperaturę. Kocyki bambusowe nie są przyczyną rozwoju alergii oraz nie zaostrzają jej objawów, jednak musimy pamiętać, aby prać je w specjalnie przeznaczonych dla niemowląt i małych dzieci środkach piorących. Dostępne w naszym sklepie produkty powstają z myślą o szczególnie wymagającej skórze maluchów. Doskonale sprawdzają się jako okrycie w ciepłe dni i noce, bo nie sprzyjają poceniu się skóry dziecka oraz występowaniu związanych z tym problemów m.in. pojawieniu się potówek. Lekki i przewiewny kocyk bambusowy to hit ostatnich lat, który zdobywa uznanie rodziców oraz ich pociech. W naszym sklepie znajdziecie Państwo jedynie przyjazne skórze niemowląt oraz małych dzieci produkty, które wyróżniają się nie tylko pięknym wzornictwem, ale także gwarantują bezpieczeństwo oraz komfort każdego malucha.