Bez kategorii

Czy kocyk bambusowy będzie odpowiedni dla dziecka z alergią?

Makaszka Bambusowy Kocyk Dziany 14

Narodziny dziecka są wydarzeniem, które zmienia diametralnie podejście rodziców do kwestii bezpieczeństwa, nawet w kwestii wyboru tkanin, z których wykonana jest niemowlęca wyprawka. Stajemy się bardziej świadomi zagrożeń związanych m.in. z alergizującym działaniem chemicznych barwników i szkodliwością sztucznych włókien. Wyjaśniamy, czy kocyk bambusowy jest dobrym wyborem dla małego alergika oraz dzieci narażonych na rozwój alergii.

 

Bambus ? naturalny surowiec do produkcji tkanin

Skóra niemowląt i małych dzieci jest szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia. Już na początkowym etapie życia malucha mogą zostać zdiagnozowane alergie skórne oraz wziewne i pokarmowe, co utrudnia wybór właściwych akcesoriów dla naszej pociechy. Włókno bambusowe to włókno o naturalnym pochodzeniu, które nie podrażnia skóry oraz nie przyczynia się do rozwoju alergii. Tkaniny bambusowe stają się coraz bardziej popularną alternatywą dla bawełny, która gwarantuje równie duży komfort i bezpieczeństwo niemowląt oraz dzieci w różnym wieku.

 

Czy kocyk bambusowy jest bezpieczny dla małego alergika?

Kocyk bambusowy to doskonały wybór dla dzieci z alergią, maluchów zagrożonych rozwojem alergii, a także niemowląt i małych dzieci, których skórę chcemy otoczyć szczególną ochroną. Włókno bambusowe nie uczula, ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, a także cechuje się wyjątkową higroskopijnością i doskonale przepuszcza powietrze, więc zapewnia skórze optymalną temperaturę. Kocyki bambusowe nie są przyczyną rozwoju alergii oraz nie zaostrzają jej objawów, jednak musimy pamiętać, aby prać je w specjalnie przeznaczonych dla niemowląt i małych dzieci środkach piorących. Dostępne w naszym sklepie produkty powstają z myślą o szczególnie wymagającej skórze maluchów. Doskonale sprawdzają się jako okrycie w ciepłe dni i noce, bo nie sprzyjają poceniu się skóry dziecka oraz występowaniu związanych z tym problemów m.in. pojawieniu się potówek. Lekki i przewiewny kocyk bambusowy to hit ostatnich lat, który zdobywa uznanie rodziców oraz ich pociech. W naszym sklepie znajdziecie Państwo jedynie przyjazne skórze niemowląt oraz małych dzieci produkty, które wyróżniają się nie tylko pięknym wzornictwem, ale także gwarantują bezpieczeństwo oraz komfort każdego malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *