Bez kategorii

Jaki kocyk dla alergika?

kocyk

Gdy nasze dzieciaczki rozpoczynają swoją edukację przedszkolną, my jako rodzice musimy zadbać o to, aby zapewnić im odpowiednie przygotowanie do codziennych aktywności. Jednym z podstawowych elementów wyprawki są oczywiście kocyki. Dla dzieci, które cierpią na alergię, ważne jest jednak, aby koc miał dobry skład. W tym artykule omówimy, jaki kocyk najlepiej wybrać dla małego alergika.

Jaki kocyk będzie dobry dla dziecka z alergią?

Dzieci cierpiące na alergię często reagują na kurz, roztocza i inne czynniki otoczenia, z którymi spotykają się na co dzień. Dlatego ważne jest, aby kocyk dla takiego dziecka był wykonany z materiałów hipoalergicznych, czyli pozbawionych sztucznych barwników i innych substancji drażniących skórę dziecka. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie kocyk wykonany z naturalnych włókien, takich jak bawełna organiczna lub wełna. Tego typu materiały są przyjazne dla skóry dziecka i nie powodują podrażnień.

Co wybrać w sklepie?

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów kocyków dla dzieci. Dla maluchów dobre będą specjalne koce antyalergiczne, które zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o dzieciach z alergią. Warto również wybierać kocyki pochodzące od renomowanych producentów, którzy oferują produkty z gwarancją bezpieczeństwa i trwałości.

Jak dbać o kocyk dziecka z alergią?

Dla dzieci z alergią ważne jest nie tylko dostarczenie odpowiednio dobranej pościeli, ale także dbanie o jej odpowiednią higienę i czystość. Kocyk przedszkolaka powinien być regularnie prany w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza, co pozwala na zabicie roztoczy i innych drobnoustrojów. Poza tym, przed pierwszym użyciem kocyk powinien być dokładnie wyprany, aby pozbyć się ewentualnych substancji chemicznych, które mogą powodować podrażnienia skóry dziecka.