Bez kategorii

Kokon a zdrowie dziecka

kokon

Kokon to niezwykle funkcjonalny element wyprawki dla niemowlęcia, który z pewnością przyda się młodym rodzicom w wielu różnych sytuacjach. Najczęściej wykorzystuje się go jako formę przenośnego posłania, dzięki któremu można mieć dziecko zawsze na oku ? czy to we własnym domu, czy to podczas odwiedzin u rodziny lub znajomych, czy nawet w trakcie dłuższych wakacji, kiedy to nie sposób zabrać ze sobą tradycyjnego łóżeczka do spania. Warto też wspomnieć, że kokony dla niemowląt można wyposażyć w dodatkowe akcesoria jak np. płaską poduszkę czy ozdobny kocyk. Czy jednak poza spokojem ducha rodziców kokon dba również o właściwe samopoczucie maluszka?

W jaki sposób kokon chroni zdrowie dziecka?

  • Chroni przed upadkami ? nawet najmniej ruchliwe niemowlę może przypadkiem sturlać się z kanapy bądź łóżka. Zamiast jednak otaczać dziecko misternymi budowlami z koców lub poduszek, wystarczy zaopatrzyć się w stabilny kokon niemowlęcy.
  • Zapobiega urazom ? dzieci mają też tendencję do nieświadomych urazów o szczebelki łóżeczka, które w skrajnych przypadkach mogą nawet doprowadzić do SIDS. Dzięki kokonowi dziecko nie tylko jest chronione przed takimi zdarzeniami, ale może się ono spokojnie wtulić w sprężysty bok wyrobu.
  • Dba o komfort psychiczny ? aby ograniczyć docierające zewsząd bodźce i ukoić zmysły, warto ograniczyć przestrzeń wokół maluszka za sprawą przytulnego kokonu niemowlęcego ze sklepu Makaszka. Dzięki wysokim brzegom będzie się ono czuć w pełni bezpiecznie i komfortowo.
  • Zapewnia spokojny, wartościowy sen ? niemowlęta czują się znacznie lepiej, gdy znajdują się w małej, ciepłej, przytulnej przestrzeni, ponieważ przypomina im to warunki, jakie panowały jeszcze w brzuchu mamy. Bariera z kokonu sprawia, że dziecko może się zrelaksować i wyciszyć, co znacząco ułatwia im zasypianie.
  • Izoluje przed zimnem ? dzieci umieszczone w kokonach ze sklepu Makaszka mogą leżeć nie tylko na łóżku czy kanapie, ale nawet na podłodze. Jest to zasługa bawełnianej tkaniny, która skutecznie chroni przed chłodnymi panelami czy gresem, a zarazem utrzymuje optymalną temperaturę wewnątrz gniazdka.
  • Wspiera prawidłowy rozwój kręgosłupa ? dla niemowlęcia optymalną pozycją jest ta leżąca, jednak jeśli podłoże nie będzie wystarczająco twarde, może ono doprowadzić do zmian w położeniu kręgosłupa dziecka. Dna naszych kokonów wykonujemy z pianki o odpowiedniej gęstości, która gwarantuje fizjologiczne ułożenie ciała maluszka.
  • Chroni przed chorobami i alergiami ? wysokiej jakości bawełna używana do szycia naszych kokonów nie powoduje żadnych podrażnień skórnych. Dodatkowo tkanina ta wykazuje działanie antybakteryjne, nie wchłania wilgoci, nie elektryzuje się i pozwala skórze dziecka swobodnie oddychać.