Bez kategorii

Kokon niemowlęcy – czy jest niezbędny?

Makaszka Kokon Niemowlecy 29

W Skandynawii kokon niemowlęcy stanowi obowiązkową pozycję w wyprawce dla nowego członka rodziny. U nas także jest coraz bardziej popularny, stając się ?must have? każdej młodej mamy. Czym jest i jak się go stosuje? Sprawdź sama!

Kokon niemowlęcy, czyli ciepło, bezpiecznie i? wygodnie!

Kokon niemowlęcy jest idealnym połączeniem przenośnego becika i niemowlęcego łóżeczka. Posiada miękkie brzegi, które nie tylko ograniczają przestrzeń i zapewniają bezpieczeństwo maluszkowi, lecz również tłumią dźwięki oraz sprawiają, że dziecko w kokonie czuje się bezpiecznie i pewnie. Niemowlak wycisza się oraz zapada w zdrowy, spokojny sen. Oferowane przez nas kolorowe kokony niemowlęce zaopatrzone są także w lekkie, komfortowe materace z wysokogatunkowej włókniny. Ich brzegi wypełnione są sprężystą kulką silikonową, a ich długość można regulować sznurkiem. W trosce o bezpieczeństwo maluszka, kokony nie zawierają żadnych twardych elementów. Bawełna, użyta do ich produkcji jest atestowana i antyalergiczna. Można je prać w pralce w temperaturze 30 stopni.

Dla kogo przeznaczone są kokony niemowlęce?

Nie istnieje dolny ani górny limit wieku dla używania naszych kokonów. Można je stosować od urodzenia do nawet drugiego roku życia, dzięki możliwości rozwiązania sznurka przy nóżkach, co wydłuża kokon. W pierwszych tygodniach życia natomiast zaleca się jego maksymalne ściśnięcie, by jak najszczelniej otulał niemowlaka.

Jakie jest zastosowanie kokonu niemowlęcego?

Popularność niemowlęcych kokonów wynika także z ich uniwersalności. Dzięki nim możesz spać z maluszkiem w łóżku, nie obawiając się, że niechcący go przygnieciesz, lub że dziecko z łóżka wypadnie. Dodatkowo wysokie brzegi kokonu umożliwiają układanie dziecka na boku w jego łóżeczku. To również idealne rozwiązanie na różnego rodzaju wyjazdy; kokon łatwo się zwija. Nie zajmuje dużo miejsca i z powodzeniem spakujesz go do samochodu, razem z innymi akcesoriami dla niemowlaka. Kokon warto zamontować także w wózku, aby zamortyzować wstrząsy podczas spacerów. Dostępne w naszej ofercie kokony dla niemowlaków mają także aspekt prozdrowotny. Ponieważ dziecko może w nich swobodnie układać nóżki, jego stawy biodrowe rozwijają się prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *