Bez kategorii

O czym musisz wiedzieć wybierając kocyk dla przedszkolaka?

o czym musisz wiedzieć

Puszysty, kolorowy i co najważniejsze ciepły kocyk to obowiązkowy element wyprawki przedszkolaka. Niezbędny podczas leżakowania w przedszkolu, ale nie tylko. Porządny kocyk przyda się przy okazji domowych drzemek i rodzinnych wycieczek, może również posłużyć za matę do zabawy. A także za narzutę na pościelone łóżko, dzięki której zyska ono estetyczny wygląd, a jednocześnie przyjemnie będzie dziecku się na nim położyć albo usiąść.

Jaki powinien być kocyk dla przedszkolaka?

Żeby kocyk naprawdę pomagał dziecku w zaśnięciu i zapewniał mu komfortowy, bezpieczny odpoczynek, spełniać musi szereg wymagań. Po pierwsze, nie powinien być cieniutki i jednowarstwowy. W końcu zastąpić ma kołdrę podczas snu w domu albo przedszkolu. Przykrytemu nim przedszkolakowi musi być ciepło.

Drugą istotną kwestią jest to, że kocyk ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Zatem oprócz tego, że powinien być miękki i przyjemny w dotyku, musi być także nieuczulający. Powinien też dobrze pochłaniać wilgoć. Tak jak w przypadku innych produktów przeznaczonych dla dzieci, kocyk również posiadać powinien certyfikat potwierdzający, że przy jego produkcji nie wykorzystano żadnych szkodliwych substancji.

Po trzecie, kocyk dla przedszkolaka powinien być wytrzymały. Będzie przecież intensywnie eksploatowany, brudzony i wielokrotnie prany. Ważne jest więc, aby z czasem nie tracił delikatności, nie mechacił się i nie pruł. Dlatego warto wydać więcej na wysokiej jakości kocyk, który posłuży dziecku przez lata, zamiast ciągle kupować nowe.

Po czwarte, biorąc pod uwagę, że najlepiej właśnie kupić dobry kocyk na lata, nie może on być zbyt mały. Przedszkolaki tak szybko rosną. Dobrą opcją będzie więc kocyk o wymiarach metr na półtora metra.

Po piąte, nie zapominajmy o atrakcyjnym wyglądzie kocyka. A jednocześnie o tym, że podobać ma się on nie tylko rodzicom, ale przede wszystkim samemu przedszkolakowi. To on będzie otulał się kocykiem do snu i na nim bawił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *