Bez kategorii

Otulacz do fotelika – zbędny wydatek czy konieczność?

Makaszka Kocyk Do Fotelika 48

Podczas przewożenia dziecka w foteliku samochodowym należy pamiętać, że pasy bezpieczeństwa powinny jak najdokładniej przylegać do ciała malca. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy nasza pociecha jest ubrana w gruby kombinezon bądź kurtkę ? powstały wówczas kilkucentymetrowy luz sprawia, że podczas hamowania czy kolizji pasy nie są w stanie w odpowiedni sposób utrzymać malucha w miejscu. Dodatkowo jeśli główka dziecka nie będzie bezpośrednio asekurowana przez fotelik, może to doprowadzić do poważnych urazów kręgów szyjnych oraz czaszki.

Aby nie dopuścić do takich sytuacji, należałoby dostosować się do zaleceń i na czas podróży samochodem zdjąć maluszkowi kurtkę. O ile jednak późną wiosną czy latem nie robi to aż takiej różnicy, o tyle zimą ubieranie i rozbieranie noworodka w aucie może być trudne w realizacji, plus poważnie naraża to dziecko na wyziębienie i złapanie infekcji. Prostym, lecz genialnym sposobem, aby przewozić najmłodsze maluchy bez konieczności stosowania wielu warstw ubranek, okazał się otulacz do fotelika.

Jaki powinien być otulacz do fotelika?

Otulacz przypomina kształtem duży, gruby, kwadratowy kocyk, który jak sama nazwa wskazuje ? pozwala w odpowiedni sposób otulić dziecko leżakujące sobie w foteliku, gondoli lub wózku. Doskonale sprawdzi się zamiast klasycznego śpiworka, ponieważ można go łatwo zamontować i zdemontować, i to bez budzenia smacznie śpiącego malucha. Dobrej jakości otulacz powinien być dodatkowo zaopatrzony w zapinany kapturek, który ochroni główkę w razie niepogody.

Kocyki do fotelików dostępne w sklepie Makaszka zostały ręcznie uszyte z bezpiecznych, miłych w dotyku materiałów: bawełny od strony wewnętrznej, Velvetu z zewnętrznej oraz antyalergicznego, puszystego wypełnienia wykonanego z silikonowej włókniny. Nie tylko zapewniają właściwą ochronę przed zimnem oraz wiatrem, ale charakteryzują się również niezwykłą trwałością ? nawet po wielokrotnym praniu nie ma ryzyka, że powierzchnia kocyka się spierze lub brzydko ?zmechaci?. Warto także wspomnieć, że pasują one do fotelików zapinanych na 3 i 5-punktowe pasy bezpieczeństwa.

Czemu warto zainwestować w otulacz do fotelika?

  • Maksymalne bezpieczeństwo ? efektywność kocyka do fotelika samochodowego opiera się na tym, że doskonale imituje on uczucie, które dziecko podświadomie kojarzy z czasów, gdy znajdowało się jeszcze w brzuchu mamy. Dzięki temu pociecha czuje się w pełni bezpiecznie, a jej sen się wydłuża i jest znacznie spokojniejszy.
  • Komfortowa podróż ? za sprawą otulacza nie musimy się już więcej zamartwiać o to, że przegrzejemy lub wychłodzimy maluszka, ponieważ w każdej chwili podczas jazdy samochodem możemy rozpiąć lub zapiąć okrycie. Dodatkowo pasuje ono nie tylko do fotelika, ale do każdego innego dziecięcego ?środka transportu?.
  • Przyjazne wzornictwo ? w sklepie Makaszka znajdziemy szeroką ofertę kocyków dostępnych w różnych fantastycznych wzorach i kolorach, które już od pierwszych dni życia będą delikatnie stymulować zmysły niemowlęcia. Warto też zaznaczyć, że zakup takiego eleganckiego otulacza to świetny pomysł na prezent np. na baby shower.
  • Wielofunkcyjne zastosowanie ? kocyk do fotelika to uniwersalne akcesorium, którego można używać całym rokiem i nie tylko w samochodzie. Równie dobrze może on służyć np. jako mata do zabawy, podkładka do przewijania w czasie podróży czy rożek do spania w łóżeczku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *