Bez kategorii

Poduszki motylki – idealne dla chłopca i dziewczynki

poduszka motylek

Rodzice zawsze chcą zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo i komfort. To właśnie dlatego decydują się na zakup produktów stworzonych z myślą o potrzebach najmłodszych. Takie są również motylki ? poduszki, których zadanie to podpieranie główki maluszka w celu uniknięcia urazów. W jaki sposób? Dlaczego korzystanie z tego rodzaju akcesoriów jest wskazane?

Kiedy wykorzystać motylka?

Poduszka swoim kształtem przypominająca motyla to produkt określany też mianem poduszki antywstrząsowej. Wykorzystuje się ją podczas podróży ? zarówno tych dalszych, samochodowych wypraw, jak i codziennych spacerów w wózku. Tak jak zostało wspomniane, jej zadaniem jest utrzymanie główki dziecka w odpowiedniej pozycji, co pozwala na uniknięcie wielu bolesnych dla maluszka urazów, a także wad postawy w przyszłości. Poduszka motylek powinna stać się więc nieodłącznym elementem fotelika samochodowego oraz wózka.

Należy jednak przy tym pamiętać, żeby produkt był używany wyłącznie pod nadzorem rodzica ? to da pewność, że maluszek podczas snu nie ułoży nienaturalnie głowy. Dodatkowo poduszka sprawdzi się podczas przebierania dziecka, gdy będzie trzeba położyć go na twardym podłożu. Poduszki te nie są jednak przeznaczone do używania w łóżeczkach ani głębokich wózkach.

Jakie zalety mają poduszki motylki?

Przede wszystkim poduszki motylki doskonale spełniają swoje podstawowe zadanie, chroniąc kręgosłup oraz główkę maluszka przed urazami podczas podróży. Dodatkowo zapobiegają też uderzeniu się dziecka o krawędzie fotelika czy wózka. Co więcej, wykonane z delikatnych dla skóry, przyjemnych w dotyku materiałów mogą pomóc w utuleniu pociechy do snu. Jeśli podczas zakupu akcesorium zwrócimy uwagę na jego wypełnienie, możemy mieć pewność, że poduszka nawet pomimo intensywnego użytkowania nie zmieni kształtu. Obecnie można wybierać spośród produktów w wielu wzorach oraz kolorach, co pozwala na ich dopasowanie do własnych preferencji, a także wózka czy fotelika.