Bez kategorii

Jaki śpiworek do wózka będzie odpowiedni na sezon zimowy?

Makaszka Spiworek Alpaka 37

Choć sezon zimowy kojarzy się przede wszystkim z niskimi temperaturami, nie warto wtedy rezygnować ze spacerów z dzieckiem. Są one bowiem ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Musimy jedynie pamiętać, aby właściwie zadbać o komfort cieplny maluszka. Pomogą w tym funkcjonalne śpiworki, które możemy umieścić w wózku. Jaki model wybrać, aby zagwarantować dziecku wygodę?

Najważniejsze cechy dobrego śpiworka zimowego do wózka

Podczas zakupu śpiworka powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę, aby był on dopasowany do wieku maluszka. Możemy wybierać spośród produktów dostosowanych do niemowląt od pierwszych dni ich życia, jak i modeli dla nieco starszych pociech. Na rynku znajdziemy warianty do spacerówek oraz gondoli. Przy zakupie konkretnego modelu powinniśmy kierować się najważniejszymi potrzebami dziecka. Ciekawą propozycją jest śpiworek zimowy do wózka wyposażony w odpinaną dolną część. Dzięki temu rozwiązaniu możemy wystawić buciki maluszka, jeżeli pobrudzi je np. podczas zabawy w parku.

Niektóre modele mają wszyte specjalne wodoodporne wkładki, dzięki czemu, nawet jeżeli włożymy do wózka dziecko z brudnymi bucikami, przywrócenie czystości opisywanemu produktowi nie będzie trudne. Ponadto, jeśli chcemy zadbać też o swoją wygodę, zwróćmy uwagę na to, czy włożenie pociechy do śpiworka nie będzie dla nas problemem. Dobrze, jeżeli całość zostanie wykonana z delikatnego dla skóry maluszka, przyjemnego w dotyku materiału.

Inne akcesoria zimowe, które mogą okazać się przydatne

Oprócz śpiworka warto także zainwestować w mufkę albo rękawice do wózka, które zadbają też o nasz komfort cieplny, chroniąc delikatną skórę rąk przed zimnem oraz wiatrem i sprawiając, że wspólne zimowe spacery z dzieckiem będą jeszcze przyjemniejszą częścią każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *