Bez kategorii

Pościel dziecięca z wypełnieniem czy bez?

Makaszka Posciel Z Wypelnieniem 446

Niemowlę przesypia od 16 nawet do 20 godzin na dobę. Wraz z wiekiem długość snu dziecka maleje, jednak należy pamiętać, że nie przestaje odgrywać istotnej roli w życiu malucha. To właśnie on w znacznej mierze odpowiada za odpowiedni rozwój naszej pociechy. W związku z tym bardzo ważne jest właściwe zadbanie o jego efektywność. Za wygodę dziecka podczas snu odpowiada m.in. jego pościel. Jaką wybrać ? z wypełnieniem czy bez? Która z opcji zapewni maluchowi wygodę?

Pościel dziecięca a jej wypełnienie

Obecnie na rynku możemy znaleźć zarówno pościel z wypełnieniem, jak i warianty bez niego. Wielu rodziców stawia na pierwszą z wymienionych opcji. Dlaczego? Główną jej zaletą jest higieniczność, ponieważ chcąc ją odświeżyć, nie pierzemy jedynie poszewki, lecz także jej wypełnienie, w którym też rozwijają się drobnoustroje mogące negatywnie wpływać na zdrowie dziecka. Co więcej, stawiając na tego rodzaju produkt, nie musimy się martwić, że wypełnienie będzie się przesuwać, gdy maluch zmieni pozycję w łóżeczku

Oprócz tego kupując dziecięcą pościel z wypełnieniem, otrzymujemy od razu produkt, którym możemy przykryć malucha podczas snu bez obaw, że podrażni on delikatną skórę maluszka czy wywoła u niego uczulenie. Wybierając jedynie poszewkę, musimy dodatkowo szukać hipoalergicznego wypełnienia.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pościeli dziecięcej?

Niezależnie od tego, czy wybieramy pościel z wypełnieniem czy bez niego, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby miała odpowiednie certyfikaty świadczące o jej jakości takie jak OEKO-TEX 100. Warto także pamiętać o tym, że materiał, z którego pościel została wykonana, powinien być przyjemny w dotyku, delikatny dla skóry i higroskopijny. Ważne również, aby zapewniał komfort cieplny maluchowi.