Bez kategorii

Śpiworek do wózka idealny na zimę. Jaki materiał okaże się najlepszy?

Makaszka Spiworek M Premium 77 E1643379402773

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Jej mroźny oddech jest już często wyczuwalny, szczególnie w wietrzne noce. Razem z zimą przyjdzie do nas przeszywający aż do szpiku kości chłód, przed którym trzeba się odpowiednio chronić. Dorośli założą ciepłe puchowe kurtki, długie płaszcze, wełniane szaliki i czapki osłaniające uszy.

Jak powinno się chronić najmłodszych członków rodziny przed tym przenikliwym zimnem? W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu idealny produkt, dzięki któremu niemowlak będzie mógł smacznie spać w wózku nawet podczas mroźnych zimowych spacerów!

Jakie funkcje pełni śpiworek do wózka?

Śpiworek do wózka to najlepsze rozwiązanie na zimowe chłody. Jest to rodzaj ciepłej kołderki uszytej w formie charakterystycznego worka do spania. Jego boki są zapinane na dwa osobne suwaki, a na górze wszyty jest solidny kaptur obszyty miękkim futerkiem, które można w każdej chwili odpiąć. Dzięki takiej budowie można w nim wygodnie i szybko umieścić dziecko i szczelnie owinąć je ciepłym materiałem.

Śpiworek do wózka pełni kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim zapewnia on naszemu maluchowi stałą temperaturę, dzięki czemu zimno nie jest tak dokuczliwe. Oprócz tego przyjemnie otula dziecko i lekko krępuje jego ruchy, co w przypadku najmłodszych dzieci jest wielką zaletą. Ciasne otulanie noworodków i małych niemowląt to skuteczny sposób na ich szybkie uspokojenie i wyciszenie. Dzieje się tak, ponieważ ciasne spowicie miękkim materiałem powoduje, że maluch czuje się tak, jakby nadal znajdował się w ciepłym i ciasnym brzuchu swojej mamy. Ciepły śpiworek jest więc doskonałą metodą na odtworzenie tych znanych i lubianych przez niego warunków. Zapięte w śpiworku dziecko jest też właściwie stabilizowane, dzięki czemu ograniczone są nagłe i nerwowe wierzgnięcia czy kopnięcia nóżkami. Maluch leżący lub śpiący w śpiworku nie ma możliwości wykopania się z niego ani odkrycia, dzięki czemu rodzice mają pewność, że nie obudzi go nieprzyjemne zimno. W takich warunkach o wiele łatwiej i szybciej zapada się w głęboki i relaksujący sen.

Z jakich materiałów powinien być wykonany zimowy śpiworek do wózka?

Śpiworek do wózka, który ma zapewnić naszemu dziecku odpowiednie ciepło podczas zimowych spacerów, musi być uszyty z najwyższej jakości materiałów. Śpiworki sprzedawane w naszym sklepie powstają z materiałów całkowicie wiatro i wodoodpornych. Mimo swojej szczelności oddychają, a więc zapewniają maluchowi odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie spoci się i nie przegrzeje. Dwa suwaki wszyte w jego boki umożliwiają rodzicom zapinanie i odpinanie dowolnych jego części. Można dzięki temu w razie potrzeby odsłonić częściowo nóżki dziecka, aby zapewnić mu odpowiednią termoregulację albo wystawić na zewnątrz brudne buciki. Nasze śpiworki mają 10 otworów przeznaczonych na 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, są więc idealne zarówno do wózka, jak i fotelika samochodowego.

Materiał wierzchni jest wytrzymały i całkowicie wodoodporny. Nie przepuszcza też mroźnego wiatru. Wewnątrz śpiworek wykończony jest niezwykle miękkim materiałem Velvet, który nie podrażnia delikatnej skóry dziecka oraz jest bardzo przyjemny i miękki w dotyku, dzięki czemu maluch ma uczucie przyjemnego otulenia. Środek śpiworka to antyalergiczne wypełnienie z silikonowej włókniny. Takie wypełnienie zapewni maluchowi odpowiednie ciepło oraz niezwykłą miękkość, dzięki czemu każda drzemka będzie spokojna i kojąca. Nawet po wielu praniach i intensywnym użytkowaniu nasze śpiworki nie tracą swej puszystości oraz właściwości termoizolacyjnych! Najwyższy komfort użytkowania zapewnia wypełnienie wszyte do tkanin zewnętrznych, dzięki czemu nie przemieszcza się zarówno podczas spacerów, jak i w praniu. Na plecach od zewnętrznej strony śpiworki mają naszytą specjalną tkaninę ?hamującą? zapobiegającą ześlizgiwaniu się i przesuwaniu śpiworka w wózku lub foteliku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *